Přístrojová lymfodrenáž

       Pracuje na principu pressoterapie – tlakové masáže.Provádí se lymfatická masáž dolních končetin a pasu. Kalhoty fungují na čtyř komorovém systému a nafukují se směrem od kotníků do třísel. Je vhodný zejména pro klienty trpící poruchami oběhu, jako prevence křečových žil, revmatické otoky a poškození lymfatického systému.

       Klient(ka) je v leže upnut(a) do speciálních manžet, které se nafukují dle přednastavených programů a to v přirozeném směru toku lymfy od periferie směrem k srdci. Masáž je prováděna přerušovanu kompresí končetin, která vytváří tlakovou vlnu.        

        Celá procedura trvá přibližně 30 – 60 minut po drenáži se z těla vyloučí větší objem tekutin a moč může mít neobvyklou barvu a pach. To je způsobeno vyplavením škodlivých látek, proto je vhodné po drenáži doplnit tekutiny a tím podpořit správnou funkci ledvin. 

Účinky lymfodrenáže:

urychluje vylučování odpadních látek z těla, odstraňuje pocit  težkých nohou, zrychluje prokrvení a metabolismus, zmírňuje příznaky lymfatického otoku, podporuje činnost střev,  cévní a chronická žilní nedostatečnost,  prevence a léčba vzniku křečových žil a zánětu žil, potlačení a odstranění celulitidy a tukových polštářků.

Kontraindikace:

!- zhoubné nádorové bujení                      !- onemocnění jater a ledvin

!- bakteriální infekce                                !- porucha srdeční činnosti

!- zánět podkoží (erysipel)                        !- zelený zákal

!- akutní žilní onemocnění                        !- špatná funkce štítné žlázy

!- nejasné bolesti břicha

             S sebou si přineste legíny nebo punčochové kalhoty. 

Lochy

Vytvořeno službou Webnode